A varrós blogba most jöjjön egy csinos, hátul kötős vagány fejkendő varrás útmutatója. A fejkendő elkészítése igazán egyszerű, sem a szabás sem a varrás része nem bonyolult, és kezdő varrás tudással is bátran nekiállhatsz.
Te mit kötsz a fejedre tűző nap ellen a strandon vagy kiránduláskor? Pólóból rögtönzött fejfedőt? Vagy netán textil zsebkendőt, aminek a sarkaira csomót kötsz? Ezzel a fejkendővel nem lesz többé kérdéses, a fejkendő varrás kezdőknek is könnyen elsajátítható. Az előkészületeket megtanulhatod ingyenes varrótanfolyam leckéiből. A képen látható kendőt egy otthon elfekvőben lévő maradék, pasztell színű textíliából varrtuk. A varrás leírás alapján nemcsak nekünk, hanem olvasónknak, Juditnak is sikerült elkészíteni! Lássuk a varrás menetét!
Fejkendő varrás hozzávalói:
- Vékony vászon: 70 cm hosszú, duplaszéles
- Ragasztós közbélés és/vagy karton a merevítéshez
Fejkendő varrás szabásmintája:
Fotón: az ellenző szabásmintáját ki is nyomtathatod, a kendő formáját a megadott méretek szerint szabhatod ki! Kattints a galériában lejjebb a fotókra! A könnyed szabást elsajátíthatod innen
Fejkendő varrás lépései:
- A fejkendő eleje közepén készítsd el a szűkítővarrást
- Az ellenző két darabjába vasalj vastagabb ragasztós közbélést, vagy tehetsz bele kartont is (mi mindkettőt tettünk).
- Színükkel összeforgatva varrd össze az ellenző két rétegét, majd fordítsd ki
- A szélét a peremén tűzd le
- Varrd a fejkendő színére az ellenzőt, majd tűzd körbe a megfelelő hajtás szélességgel!
- A fejkendő szabásmintát felnőtt méretre adtuk meg, de ha kisebbet szabsz, akkor tökéletesen illeszkedik majd csemetéd fejére is! Ha megvarrod a fejkendőt, és van kedved, hogy viszontlásd a blogon, küldj róla nekünk fotót, ugyanúgy, mint Judit!
Nagyításhoz kattints a képre:
Szia Kata! Segítséget szeretnék kérni. Hogyan varrjam be a simlit? Addig értem, hogy a simlibe belerakom a merevítőt. de. Hogy varrjam tovább? A két anyag közé fogva? Kezdő vagyok , most tanulom a varrás fortélyait.
köszönöm a válasz. Edit
Kedves Edit, az ellenző alsó és felső rétegébe is bele kell vasalni egy-egy közbélést (ragasztós közbélést), hogy legyen tartása. Vagy, az ellenzőnél kb fél cm-rel kisebb kartont kell bele tenni, de ezt csak azután, ha összevarrtad az ellenzőket így: az ellenző két alsó és felső rétegét színoldalukkal összeforgatva varrd össze a hosszabbik íven. A rövid íveket ne varrd össze. Ezután fordítsd ki, (itt csúsztasd bele a kartont) és az összevarrt szélét tűzd le milliméteresen. Utána a megvarrt ellenző a rövidebbik ívét – ahol kifordítottad – varrd össze a kendő színoldalával. Tehát varrd össze a rétegeket (az alsó és felső ellenzőréteget és a kendő rétegét).
Szia!
Kezdő vagyok, de számomra nem világos hogy az 51 cm- es oldalnál hol kell az ellenző részt rávarni, ill. milyen mértékű a lekerekítés. Sajna megpróbáltam nyomtatási képet nézni de az nem mérethű még az ellenző részénél sem.
Kedves csybe, az ellenző belső ívét mérd le a szabásmintán, miután kinyomtattad (ha kicsinek találod az ellenzőt, akkor nagyítsd fel kézzel a kívánt nagyságra). A mért értéket a kendő 51 cm-es szakaszán az eleje szűkítőtől kezdve balra mérd rá. Ott lesz az a pont, ahová az ellenző végét illesztened kell (az eleje közép szűkítő varrás pedig az ellenző középvonalához fog esni). Remélem így érthető, jó munkát kívánok
Kata