Milyen anyagot válassz nyárra, a szoknya varrásához? A témáról sokat lehetne regélni, mindenesetre itt találsz egy rövid ám annál hasznosabb leírást róla:
Ahhoz, hogy eldöntsük, milyen anyagból legyen a nyári szoknya, érdemes tisztában lenni nemcsak a kelmék tulajdonságaival, hanem néhány praktikus szemponttal is:
- A hosszú szoknyához elengedhetetlen, hogy a kelmének legyen esése, hiszen ha járás közben az anyag feltapad a harisnyánkra, vagy begyűrődik a lábunk közé, nem szép.
- Ha rövid szoknyát szeretnél varrni, akkor csak abban az esetben válassz merevebb anyagot, ha a fazon szabott, testhezálló.
- Nyáron kellemes viselet lehet a természetes alapanyagú kelme, mint pl. a len. Egyetlen hátrányuk, hogy nagyon gyűrődnek, ezért érdemes kevert szálas lent vagy pamutot vásárolni.
- Ha nem szeretnél cipzár bevarrással bíbelődni, akkor válassz kellően elasztikus anyagot, amit a csípődön keresztül is fel tudsz kényelmesen húzni, vagy varrhatsz bő, gumírozott derekú szoknyát. Így egyszerűbb a varrás kezdőknek és haladóknak egyaránt.
- Szoknya szabása ferde szálirányban: tudtad-e hogy ha ferde szálirányban szabod ki a szoknyádat az anyagból, akkor különlegesebb, „misztikusabb” lágy esést kölcsönözhetsz neki? Ebben az esetben a szabásmintához szükséges anyag kiszámítása nagyobb körültekintést igényel, és nem elég csak 1x a szoknya hossza (pl. egy harangszoknya esetében). Sőt, ferde szálirányban szabott szoknyába még cipzárt sem kell varrnod, normál testalkat esetében egyszerűen csak felhúzod a szoknyát. Ilyen ez a szoknya is.
- Ha magassarkúhoz készíted a szoknyát, akkor nyugodtan érhet a hossza boka alá, hiszen viseléskor kb. a bokádig fog érni.
- Ha tudsz körszoknya szabásmintát készíteni ás szabni – ami roppant egyszerű és innen tanulhatod meg – akkor háromféle fazont is megvarrhatsz magadnak vagy kislányodnak, és a siker garantált lesz!
A természetes alapanyagú szoknyák sokkal kellemesebb viseletet jelentenek, mint a csak szintetikusak. Természetes alapanyagok például a len, a pamut, viszkóz, igaz ezek jobban gyűrődnek (erről egy cikk itt), de mégis komfortosabbak.
Ha szeretnél még többet megtudni az anyagokról, akkor külön modul foglalkozik a témával a Prémium online varrótanfolyamunkban, amiből egészen a nulláról kezdve tanulhatsz meg varrni!